Branże  RSS
Nawet 25 proc. Ukraińców wyjedzie z Polski do Niemiec

#zrodlo
W ciągu najbliższych 4 lat nawet 25 proc. pracujących w Polsce Ukraińców może wyjechać do Niemiec. Wszystko przez otwarcie tamtejszego rynku pracy - oceniają Katarzyna Saczuk i Robert Wyszyński z NBP w wywiadzie dla Obserwatorfinansowy .pl.

Źródło: www.money.pl

KIR/ZBP: 75% przedstawicieli pokolenia milenialsów robi zakupy on-line

Trzech na czterech przedstawicieli tzw. pokolenia milenialsów robi zakupy w internecie, wynika z badania przeprowadzonego przez Kantar TNS na zlecenie Krajowej Izby Rozliczeniowej (KIR) i Związku Banków Polskich (ZBP). Wśród młodszego pokolenia, tzw. pokolenia Z, jest 67% klientów e-sklepów, z kolei wśród 40-latków (pokolenie X) w sieci kupuje co druga osoba (50%).

Tagi: Badania
Źródło: www.money.pl

Bankructwo Argentyny. Fernández chce negocjacji z MFW

Kandydat na prezydenta Argentyny Alberto Fernández podzielił się swoimi przemyśleniami z dziennikarzami. Wskazał na błędy obecnego prezydenta przy zaciąganiu pożyczki od Międzynarodowego Funduszu Walutowego i podkreślił, że jeśli wygra wybory, będzie chciał renegocjować jej warunki.

Źródło: www.money.pl

URE: Średnia cena zakupu gazu z państw UE i EFTA wyniosła 66,18 zł/MWh w II kw.

#zrodlo
Średnia cena zakupu gazu ziemnego sprowadzanego z państw członkowskich Unii Europejskiej lub Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) wyniosła 66,18 zł/MWh w II kw. 2019 r., podał Urząd Regulacji Energetyki (URE).

Tagi: Rząd
Źródło: www.money.pl

NIK: Utworzenie sieci szpitali nie poprawiło sytuacji finansowej placówek

Sieć szpitali, która miała ułatwić pacjentom dostęp do świadczeń zdrowotnych, a dyrektorom zarządzanie placówkami, nie poprawiła ani sytuacji chorych, ani finansów większości badanych szpitali, wynika z ustaleń Najwyższej Izby Kontroli (NIK). 

Źródło: www.money.pl

Oszuści wyłudzający metodą na skarbówkę. Coraz więcej fałszywych e-maili

Podszywający się w sieci pod Krajową Administrację Skarbową poczynają sobie coraz śmielej. Ministerstwo Finansów zbiera informacje na ich temat. W tym roku wysłało już 21 zgłoszeń incydentów. Przestrzega również przed fałszywymi e-mailami, które mają wyłudzić dane.

Źródło: www.money.pl

"Money. To się liczy". Rząd obniża PIT. Gościem prof. Balcerowicz

#zrodlo
Dziś w "Money. To się liczy" pytamy m.in. o obniżenie podatku PIT i zerową stawkę podatku dochodowego dla młodych Polaków. Gościem będzie prof. Leszek Balcerowicz, twórca Forum Obywatelskiego Rozwoju. W drugiej części o zapotrzebowaniu na programistów i warunkach, jakie oferuje ten zawód, mówi Michał Mysiak, prezes Software Development Academy. Zapraszamy od 9.15.

Tagi: PIT, Rząd
Źródło: www.money.pl

IMC zdecydowało o 0,45 euro dywidendy zaliczkowej na akcję

Rada dyrektorów grupy IMC zadecydowała o przeznaczeniu na dywidendę ok. 14,9 mln euro, podała spółka. Wysokość wypłaconej dywidendy zaliczkowej wyniesie 0,45 euro na akcję, czyli ponad 30% więcej niż przed rokiem (0,34 euro).

Tagi: Spółki
Źródło: www.money.pl

Astarta miała 30,27 mln euro zysku netto, 63,62 mln euro EBITDA w I poł. 2019 r.

Astarta odnotowała 30,27 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2019 r. wobec 37,25 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Źródło: www.money.pl

Przychody Esotiq & Henderson wzrosły o ok. 22% r/r do ok. 17,5 mln zł w VII

Esotiq & Henderson miał ok. 17,5 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży w lipcu, co oznacza wzrost o ok. 22% r/r, podała spółka, prezentując wstępne dane.

Źródło: www.money.pl

Harbin GP wypowiedział Biotonowi umowę dostawy i dystrybucji w Chinach

Harbin Gloria Pharmaceuticals wypowiedział Biotonowi umowę dostawy i dystrybucji zawartą 23 września 2015 r., podał Bioton. Umowa ta dotyczyła dostawy oraz dystrybucji produktów insuliny Bioton na rynku chińskim.

Źródło: www.money.pl

KNF wszczęła postępowanie administracyjne w Idea Banku ws. środka nadzorczego

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wszczęła z urzędu postępowanie administracyjne w przedmiocie zastosowania wobec Idea Banku środka nadzorczego określonego w art. 138 ust. 3 pkt 3 ustawy z 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe, podał bank.

Źródło: www.money.pl

Volantis Bidco nabędzie akcje Pfleiderer mimo nieziszczenia 2 warunków wezwania

Volantis Bidco zdecydował, że nabędzie akcje Pfleiderer Group w wezwaniu mimo nieziszczenia się warunku minimalnej liczby akcji ani warunku wydania zgody na koncentrację przez Komisję Europejską, podał wzywający.

Źródło: www.money.pl

Depozyty przynoszą straty, ale Polacy i tak je zakładają. I dają dobrze zarobić bankom

Choć oprocentowanie depozytów jest symboliczne – a tak naprawdę przynoszą straty – to Polacy i tak trzymają na nich pieniądze. I będą nadal, bo nie mają alternatywy.

Tagi: Zarobki
Źródło: www.money.pl

Agencje ochrony. Mimo zapowiedzi, niewiele się zmieniło

Po zabójstwie prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza resort spraw wewnętrznych zapowiedział zmiany w branży ochroniarskiej. "Na zapowiedziach się skończyło" - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Tagi: Prezydent
Źródło: www.money.pl

NIK: sieć szpitali nie uleczyła sytuacji placówek. Ich długi wciąż rosną

Miało być sukcesywne zmniejszanie długów, a jest stały ich wzrost. NIK sprawdził działanie w praktyce ustawy powołującej sieć szpitali. Z analizy kontrolerów wynika, że długi placówek wzrosły o ponad półtora miliarda w dwa lata i wynoszą teraz prawie 13 mld złotych.

Tagi: Ustawy, PIT
Źródło: www.money.pl

Kursy walut. Ryczko: podtrzymanie piątkowego podbicia złotego

Piątkowe odbicie na wycenach bardziej ryzykownych aktywów zostało wstępnie podtrzymane - inwestorzy mają nadzieje, że słabsze perspektywy makro skłonią globalnych decydentów do zainicjowania programów wsparcia. Poza EBC i FED do działań przystąpił również PBoC, inicjując program mający zwiększyć dochody rozporządzalne.

Tagi: Rząd, Dochody, Fed
Źródło: www.money.pl

Rzeszów, czyli biznesowa oaza wschodniej Polski. "Praca czeka, pieniądze dobre"

Stolica "Polski B" – mówiono o nim jeszcze kilka lat temu. To był czas, gdy ludzie masowo wyjeżdżali z Rzeszowa, bo nie było tam ani pracy, ani perspektyw. Wiele się jednak zmieniło – stolica Podkarpacia doskonale wykorzystała szansę, jaką dały dobra koniunktura gospodarcza i płynące szerokim strumieniem pieniądze unijne. "Nie mamy żadnych kompleksów" – zapewnia mnie rzeszowianka, która zdecydowała, że po dziesięciu latach naprawdę warto tu wrócić.

Źródło: www.money.pl

Przegląd prasy

Warszawa, 19.08.2019 (ISBnews) -  Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Tagi: Prawo
Źródło: www.money.pl

Ulga mieszkaniowa. Kto pospieszył się ze sprzedażą, może ją stracić.

#zrodlo
Osoby, które sprzedały lokal przed 2019 rokiem mają mniej czasu na inwestycje zwalniające z PIT. Przepisy nie działają wstecz.

Źródło: www.money.pl

Pomówienie za pośrednictwem mediów społecznościowych? Mieszkający za granicą i tak mogą skierować sprawę do polskiego sądu

Kto został pomówiony w internecie, może wnieść sprawę przeciwko naruszycielowi nie tylko przed sądem w państwie zamieszkania sprawcy, ale w dowolnym kraju, w którym treść pomówienia była dostępna. Tym samym Sad Najwyższy zobowiązał polskie sądy, by ponownie przyjrzały się sprawie, w której obie strony mieszkają w Irlandii.

Źródło: www.money.pl

Donald Trump chce kupić Grenlandię. "To musi być żart"

Prezydent USA zastanawia się nad zakupem należącej do Danii największej wyspy świata. Choć brzmi to jak żart, pomysł poważny. I nie byłaby to pierwsza taka transakcja w historii.

Źródło: www.money.pl

Hulajnogą prosto na urazówkę. Coraz więcej wypadków

Lekarze nie mają wątpliwości: hulajnoga jest jednym z najbardziej niebezpiecznych środków lokomocji. Ludziom wydaje się, że nie ma im prawa zdarzyć się nic złego, ale na hulajnogach, które opanowały polskie miasta, niezwykle łatwo o wywrotkę. Wystarczy większa nierówność terenu.

Źródło: www.money.pl

Strajk nauczycieli od października? We wrześniu ma być referendum przedstrajkowe

2 września a więc w dniu rozpoczęcia roku szkolenego ma rozpocząć się zorganizowane przez Związek Nauczycielstwa Polskigo referendum dot. strajku nauczycieli - podaje "Rzeczpospolita". Wyniki głosowania mają być znane do 16 września. Jeżeli większość będzie za strajkiem, ruszy on już w październiku.

Źródło: www.money.pl

Zmiany w funduszu alimentacyjnym. Więcej dzieci dostanie pieniądze

#zrodlo
Od października wzrośnie kryterium dochodowe, które uprawnia do ubiegania się o alimenty z funduszu. Na wzroście o 50 zł może skorzystać nawet 60 tys. dzieci - wylicza "Fakt".

Źródło: www.money.pl

Jeśli sklep chce mieć klientów, musi wyjść im naprzeciw

#zrodlo
Polacy lubią promocje, ale handlowcy nie mogą ustawać w staraniach, by klientów do siebie przyciągnąć i zatrzymać na dłużej.

Tagi: Ustawy, Sklepy
Źródło: www.money.pl

Cudzoziemcy ochronią przed bezrobociem

Choć bezrobocie jest na razie rekordowo niskie, sytuacja na rynku pracy może się niebawem zmienić. A wtedy w pierwszej kolejności ucierpią cudzoziemcy - pisze "Rzeczpospolita".

Źródło: www.money.pl

Kredyty w Polsce podrożeją? Co ma do tego ustawa antylichwiarska?

Rząd nieustannie pracuje nad wprowadzeniem w życie ustawy, która ograniczy działanie firm pożyczkowych. Istnieje prawdopodobieństwo, że takie kroki spowodują wzrost kosztów kredytów w bankach. Sprawdziliśmy, jak nowa ustawa antylichwiarska, może wpłynąć na gospodarkę oraz rynek finansów.

Źródło: www.money.pl

Trudne rekrutacje. "Jak skręca czołg?", czyli kariera a’la korpo

Internetowy test. Wideokonferencja. Rozmowa twarzą w twarz z rekruterem, a po niej - bez przerwy - grupowe rozwiązywanie case study. By dostać pracę, na początku swojej kariery zawodowej trzeba stoczyć walkę - także z samym sobą. Niektórzy muszą przejść nawet przez osiem różnych rekrutacji.

Źródło: www.money.pl

Chaos po twardym brexicie. Gazeta ujawnia rządowe dokumenty

Po twardym brexicie Brytyjczycy będą borykali się z brakami żywności, leków i paliwa oraz z chaosem i opóźnieniami w transporcie przez kanał La Manche - wynika z niejawnych rządowych dokumentów, opublikowanych "Sunday Times".

Źródło: www.money.pl

reklama
Polecamy
Spotkania stratą czasu? Zwiększmy ich efektywność!


Aż 74% zarządzających codziennie ma spotkania w małej grupie osób. 60% przynajmniej raz w tygodniu odbywa zebrania w większym zespole. Połowa – przynajmniej raz w tygodniu ma telekonferencje. Co trzeciego zarządzającemu najbardziej podczas spotkań przeszkadza brak zaangażowania uczestników. Co czwartego – korzystanie z telefonu i laptopa, zamiast aktywnego udziału. Zdaniem menedżerów efektywność spotkań mogłoby podnieść pilnowanie, […]

Tagi: Rząd
Źródło: hrstandard.pl

reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami