Emerytury  RSS
13. emerytura pod znakiem zapytania. Rząd nie wpisał świadczenia do projektu ustawy budżetowej

W projekcie ustawy budżetowej na 2020 r. ani w jej uzasadnieniu nie ma punktu pt. „wypłata trzynastej emerytury”. Premier Morawiecki i inni czołowi politycy PiS obiecują jednak, że wprowadzą rozwiązanie, jeśli partia wygra wybory. Jest to więc rodzaj politycznego kontraktu. Wypłata dodatkowego oświadczania oznaczałaby dla finansów publicznych dodatkowy koszt w wysokości 10 mld zł.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Smutny los kraju samurajów. Polska będzie mieć te same problemy co Japonia

Japonia przeżywa problemy, których wkrótce doświadczymy i my.

Tagi: Polska
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Prezydent: Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych

Nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych, godzącej w tych, którzy służyli Rzeczypospolitej - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas głównych uroczystości Święta Wojska Polskiego w Katowicach.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wykonawca rusza z PPK, a płaci za to zamawiający

Wykonawca już nie zerwie umowy o zamówienie publiczne. Ale będzie mógł liczyć na waloryzację wynagrodzenia.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Pokolenie 50+ ma moc. Praca po 50. roku życia. [PODCAST]

Czy przekroczenie magicznego progu 50. roku życia musi oznaczać koniec kariery zawodowej? Posłuchaj podcastu z Personelu i Zarządzania.

Tagi: Rząd
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nie zawsze w ZUS RIA trzeba wykazywać pracę nauczycielską

Płatnik jest zwolniony z tego obowiązku wtedy, gdy ZUS przyznał już ubezpieczonemu wcześniejszą emeryturę lub nauczycielskie świadczenie kompensacyjne. Informacje te nie są już bowiem dla zakładu istotne

Tagi: Emerytury, ZUS
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Temat na następną kadencję rządu PiS? Szydło: Trzeba będzie rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym

Trzeba będzie rozpocząć dyskusję o systemie emerytalnym; moim zdaniem jest to nieuniknione, ale to będzie temat na następną kadencję rządu Prawa i Sprawiedliwości - mówi w wywiadzie dla tygodnika "Wprost" b. premier Beata Szydło.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Senat za zniesieniem limitu 30-krotności podstawy wpłat do pracowniczych planów kapitałowych

Senat przyjął we wtorek bez poprawek nowelę ustawy, zgodnie z którą zniesiony zostanie limit 30-krotności podstawy wpłat w pracowniczych planach kapitałowych (PPK). PPK mają objąć ponad 11 mln pracowników i zapewnić dodatkowe oszczędności na emeryturze.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Jak odkładać na emeryturę w PPK?

Z początkiem wakacji firmy zatrudniające ponad 250 osób zaczną zapisywać swoich pracowników do pracowniczych planów kapitałowych. Po nich zrobią to mniejsi pracodawcy.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wydolność ZUS na 80 proc. Tak dobrej sytuacji nie było od 20 lat

Wydolność Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, czyli zdolność pokrycia bieżących wydatków bieżącymi wpływami, przekroczyła 80 proc. – poinformował w piątek rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Tego typu sytuacja nie zdarzyła się od czasu reformy emerytalnej 1999 r.

Tagi: ZUS, Reformy
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Wskaźnik waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018

Podpisałam obwieszczenie ministra rodziny, pracy i polityki społecznej w sprawie wskaźnika waloryzacji składek na ubezpieczenie emerytalne za rok 2018 – poinformowała we wtorek szefowa tego resortu Elżbieta Rafalska. Dodała, że w ostatnich latach jest to jeden z najwyższych wskaźników.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Nakłanianie do rezygnacji z oszczędzania w PPK nie zawsze karalne [OPINIA]

W ostatnich tygodniach coraz częściej można usłyszeć o pracowniczych planach kapitałowych (PPK), czyli powszechnym systemie dobrowolnych programów oszczędzania na cele emerytalne w sektorze przedsiębiorstw.

Tagi: PIT
Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Rafalska: Zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu "500 plus"

Zdecydowana większość rodzin właściwie wydaje pieniądze z programu "500 plus". Dane pokazują, że tylko w 1,5 tys. przypadkach świadczenie zamieniono na pomoc rzeczową – powiedziała PAP szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Dodała, że z programu korzysta 3,6 mln dzieci.

Źródło: podatki.gazetaprawna.pl

Urzędnicy i emeryci: Zobacz, kto może liczyć na podwyżki w 2016 roku

Nie tylko żołnierze - także pozostali funkcjonariusze służb mundurowych otrzymają podwyżki w 2016 roku. Na wzrost świadczeń mogą liczyć także rodzice, a emeryci otrzymają specjalny jednorazowy dodatek.

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Zmiany w prokuraturze i szkołach: 7 zmian, jakie rząd Szydło wprowadzi najszybciej

Rząd Beaty Szydło zaraz po wyborach zabrał się do pracy i część obietnic PiS ma szansę już wkrótce zostać zrealizowanych. Które projekty wejdą w życie najszybciej?

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Rodzice i emeryci: Jakie grupy najbardziej skorzystają na realizacji obietnic Szydło

W czasie kampanii parlamentarnej Beata Szydło złożyła Polakom szereg obietnic i cześć z nich stara się wprowadzić w życie. Gdyby rząd PiS wprowadził w życie swoje zamierzenia, jakie grupy odniosłyby największe korzyści?

Źródło: praca.gazetaprawna.pl

Będzie nowy budżet 2016 rządu Szydło. Starczy na dodatki do emerytur i 500 zł na dziecko?

Nowy projekt budżetu uwzględni zapowiedzi z expose - zapewniła premier Beata Szydło na konferencji prasowej po pierwszym posiedzeniu nowego rządu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Dworczyk: Przed wyborami przedstawimy nowy program PiS

Przed zbliżającymi się wyborami będziemy chcieli przedstawić nowy program PiS - powiedział w środę szef kancelarii premiera Michał Dworczyk. Dodał, że prace i analizy dotyczące nowego programu partii trwają.

Tagi: Premie, Prawo
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Sąd Okręgowy w Olsztynie odpowiedział sądowi w Amsterdamie

Sąd Okręgowy w Olsztynie opisał sądowi w Amsterdamie polski system sądowniczy i podał dane dotyczące działalności tego sądu. Sąd w Holandii wysłał pytania w związku z zatrzymaniem Polaka ws. którego wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

UE: W PE krytyka zmian w Polsce. PiS przekonuje, że sytuacja w Polsce ma się dobrze

Połączenie stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości, upolitycznianie KRS, podważanie niezależności sadownictwa, rozmontowanie TK – to niektóre zarzuty, jakie padały pod adresem polskich władz na wtorkowym wysłuchaniu ws. praworządności w PE. PiS przekonywało, że sytuacja w Polsce ma się dobrze.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Ekspert: TK potwierdził zastrzeżenia pracodawców dot. składek na ZUS

TK potwierdził zastrzeżenia do sposobu procedowania ustawy znoszącej górny limit składek na ZUS, które zgłaszały także organizacje pracodawców - powiedział PAP Jacek Męcina, ekspert Konfederacji Lewiatan i wykładowca UW.

Tagi: Ustawy, ZUS, Fed, Sport
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Japońska agencja R&I potwierdziła rating Polski na poziomie "A-", perspektywa w górę do stabilnej

Japońska agencja Rating and Investment Information potwierdziła w poniedziałek rating Polski w walucie obcej na poziomie "A-" i podwyższyła jego perspektywę do stabilnej z negatywnej - podano w komunikacie.

Tagi: Polska
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Tyrowicz: Lekcja anatomii u doktora Tulpa

Na przełomowym z perspektywy historii malarstwa dziele Rembrandta uchwycono dostojnie ubranych uczniów jeszcze bardziej dostojnego doktora Tulpa, który w kapeluszu i pełnym stroju galowym rozpruwa zmarłego nieszczęśnika w służbie nauki. Choć nawet w pierwszej połowie XVII w. zabieg sekcji nie przebiegał tak, jak sportretował to Rembrandt, gdy zestawi się ten obraz z ostatnim kadrem filmu „Bogowie”, można nabrać przekonania co do drogi, jaką nauka zwana medycyną pokonała pomiędzy tamtą chwilą a drugą połową wieku XX. Bo nauka na tym właśnie polega – że idzie do przodu.

Źródło: biznes.gazetaprawna.pl

Spychalski o decyzji TSUE: Wydaje się, że będzie potrzebna nowelizacja ustawy o SN

Jeżeli potwierdzą się informacje dotyczące nałożonych przez Trybunał Sprawiedliwości UE środków tymczasowych, to wydaje się, że konieczna będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym - powiedział w RMF FM prezydencki minister Błażej Spychalski.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

Kidawa-Błońska: PO chce, żeby ludzie pracowali dłużej, ale żeby był to ich świadomy wybór

PO chce, żeby ludzie pracowali dłużej, ale żeby był to ich świadomy wybór; nie da się budować zamożnego społeczeństwa - z bezpiecznym systemem emerytalnym - jeżeli ludzie będą pracować tak krótko - powiedziała w piątek wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO).

Tagi: Sejm
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Wiek emerytalny dla sędziów Sądu Najwyższego do zmiany, czyli odmładzanie składu

W ciągu najbliższego miesiąca aż 40 proc. sędziów SN będzie musiało ostatecznie zdecydować, czy widzi dla siebie miejsce w jego nowej formule. Ale szansę odejścia dostali wszyscy.

Źródło: prawo.gazetaprawna.pl

Lewiatan: Firmy podnoszą płace, bo mają problemy ze znalezieniem pracowników

Firmy są skłonne do podwyższania wynagrodzeń, bo mają coraz większe problemy ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników i boją się, że stracą dobrych fachowców - tak dane GUS o wzroście płac komentuje ekspert Konfederacji Lewiatan Jakub Gontarek.

Tagi: Płace, Firmy, Fed, GUS
Źródło: www.gazetaprawna.pl

Czerwińska: zahamowaliśmy wzrost długu publicznego; na koniec 2017 wobec PKB spadł o ok. 2 pkt proc.

W 2017 r. zahamowaliśmy wzrost długu publicznego; na koniec ub.r nominalnie został utrzymany na poziomie zbliżonym do 2016 r., a względem PKB spadł o ponad 2 pkt proc. - powiedziała PAP minister finansów Teresa Czerwińska. Dodała, że Polska należy do państw o stabilnych finansach publicznych.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

ZUS wydał decyzje o świadczeniu dla 81 proc. uprawnionych do emerytury

Na podstawie przepisów obniżających wiek emerytalny ZUS wydał już prawie 332,4 tys. decyzji emerytalnych. Oznacza to, że wydano je już dla ponad 81 proc. wszystkich uprawnionych - 410 tys. osób, które do końca roku mogą złożyć wniosek wynikający z obniżenia wieku emerytalnego.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

PiS za odrzuceniem projektu PSL ws. dodatku dla emerytów

PiS złożyło w czwartek wniosek o odrzucenie w pierwszym czytaniu projektu ludowców, który zakładał dodatek wypłacany raz w roku m.in. dla emerytów i rencistów. Nie ma poparcia dla populistycznych zagrywek opozycji - mówiło PiS. Mówimy "sprawdzam" - odpowiadało PSL.

Źródło: www.gazetaprawna.pl

reklama
reklama
Motoryzacja   Filmy   Finanse   Gry (eng)   Wiadomości (Strona główna)   Kobieta   Komputery   Wiadomości (eng)   Plotek   Turystyka   Praca   Sport
Kontakt z nami